среда, 11 января 2017 г.

Сценарій міського фестивалю військово-патріотичної творчості «Хоробрі серця»

Сценарій міського фестивалю військово-патріотичної творчості 
«Хоробрі серця»
Дата проведення: 12.10.2016

  • Тим, хто в боротьбі за волю і кращу долю України не дожив до сьогоднішнього дня, спить у незнаних і безіменних могилах – присвячується!
  • Цвіту нашого народу, його славним синам і донькам, які у розквіті сил віддали свою молодість, і, найдорожче, життя – присвячується!
Ведучий        Добрий день всім учасникам фестивалю військово-патріотичної творчості «Хоробрі серця» пам’яті Героя України Віктора Голого, пам’яті Героїв Майдану, фестивалю, що присвячений бойовим подвигам  сучасних захисників Вітчизни – захисникам  АТО…Нашій Україні!
14 жовтня в День українського козацтва Україна відзначає і День Захисника України. Тому сьогоднішня зустріч приурочена цим двом святам.
У Фестивалі «Хоробрі серця» визначено номінації:
-      «Пісня військово-патріотичної тематики»;
-      «Поезія військово-патріотичної тематики»;
-      «Хореографічна композиція військово-патріотичної тематики»

За результатами проведення Фестивалю журі визначає та нагороджує учасників за номінаціями
«Вокальне мистецтво», «Художнє читання», «Хореографічне мистецтво», критеріями якого є:
- репертуар;
- майстерність виконання;
- постановка номеру;
- якість фонограм;
- сценічна культура;
- загальне художнє враження.

До складу журі входять: голова журі – …..; члени журі – …..
Ведучий        Народе мій, пишаюся тобою:
Моя душа – частинка твого «Я».
Красою правди у святім двобою
Понад Майданом сонця лик сія…
Є нація! Хай знають всі у світі:
Ми є! Народ піднявся із колін!
І переможно сонце правди світить,
Співає гордо наш Державний Гімн.
ГІМН
Ведучий        Щасливі ми, що народилися і живемо на такій чудовій, багатій, мальовничій землі – на нашій славній Україні! Тут жили наші діди й прадіди, тут живуть наші батьки – тут корінь роду українського, що сягає сивої давнини.
Нема життя без України, бо Україна – це доля, яка випадає раз на віку, бо Україна – це мати, яку не вибирають, як і долю, бо Україна – це пісня, яка вічна на цій землі.
ПІСНЯ «Моя Україна»
 (колектив «Юні українці», ЗШ І-ІІІ ступенів №4)

Ведучий        Материнський образ України встає з полинових степів і глибинної чорноземної скиби, як барва зоріє із зажури поліських озер, що чистими очима довірливо дивляться на світ, виростає недосяжно на повен зріст із карпатських верховин. Це країна добрих, щирих, привітних, веселих і гостинних людей, які ніколи не поневолювали інші народи, а лише вміло захищалися від ворога.

Вірш «Батьківщина»
(колектив «Юні українці», ЗШ І-ІІІ ступенів №4)
Ведучий  Давайте повернемось далеко в минуле…Запорізька Січ! Козацтво – легендарне минуле українського народу, що упродовж століть протидіяло спробам турецьких султанів, кримських ханів, польської шляхти поставити український народ на коліна.
Збереглася давня легенда ще козацьких часів: коли на країну нападали вороги зі сходу і заходу, півдня і півночі, коли в нерівних боях полягли кращі захисники народу, на велику раду зібралися старі вожді, наймудріші книжники, сліпі кобзарі. “Що чинити далі? – з болем і розпачем запитували вони. – Розбиті наші останні полки, захоплені ворогами останні фортеці…” І тоді піднялися найдревніші із кобзарів: – Неправда, – сказали вони, – останній полк ніколи не може бути розгромлений, остання фортеця ніколи не здається! Бо це те, що в душі кожного: наша дума, наша пісня, прадавні звичаї і традиції. Їх можна віддати лише добровільно – але ми не віддамо, бо ми народ одвічний, потужний і життєдайний. Биті, знекровлені, палені й топтані, ми знову піднімемося з руїн, із попелу, і знову воскреснемо, розквітнемо, забуяємо!..
 Продовжили героїчну історію України Січові Стрільці, які мужньо боролися за її волю. Це були молоді хлопці. Кожен з них любив матір, рідний край, але понад усе бажав незалежності своїй Батьківщині.
Пісня «Біля тополі» (Колектив «Спалах», ЗШ І-ІІІ ст..№7)
Танок «Гуцульський» (х/к «Любава», ЗШ І-ІІІ ст..№ 7)
 ВИХОДИТЬ МАТИ – УКРАЇНА
Україна В минулому моєму стільки сили, а нині смуток і печаль одна,
Я – мати, я під серцем вас носила, життя ж дала для щастя і добра.
Народе мій, чом ти без пам’яті і віри?
Блукаєш в темряві, в імлі,
Забувши про святе в житті і світі,
Чи знайдеш собі щастя на землі?
Коли життя знов набирає сили,
У всі свята нехай вогонь палає,
І безіменні ті стрілецькії могили
Хай вдячна пам’ять ваша звеличає!
Літературно-музична композиція (2 пісні + танок, ЗШ І-ІІІ ст.№6)
Ведучий   Наш народ пишався тим, що у буремні 90 – ті ХХ століття Україні вдалося зберегти мир. Але війна не обійшла нашу державу тепер. Ще рік тому ми з вами не знали дуже багатьох слів, пов’язаних з війною, тепер же майже кожну родину так чи інакше опалило полум’я військових дій. Декілька років тому ми не особливо звертали увагу на слова «Слава Україні – Героям слава», а тепер ці слова набули нового змісту.
Наразі вже точно зрозуміло, кому ці слова адресовані, і ні в кого немає сумніву, що ці герої – хлопці що зі зброєю в руках захищають крихкий східний кордон України, лікарі, які в мирний час повертають поранених в АТО з того світу, волонтери на плечах яких тримається наша армія.
Слова «Слава Україні – Героям слава» перестали бути просто вітанням, це вже віддання шани найкращим, котрі у найважливіший момент нашої держави не злякалися і пожертвували собою заради своєї Батьківщини, а також є засвідченням справжнього патріотичного подвигу.
Вірш «Скажи, дідусю, що діється у нас» (Лікарчук Анна, ЗШ І-ІІІ ст.№1)
ГЕРОЇ МАЙДАНУ
Вірш «Війна» (Сердюк Валерія, ЗШ І-ІІІ ст..№7)
Ведучий        Не можемо ми не згадати про події, які сталися лютневими днями на Майдані Незалежності. Майдан став символом боротьби, символом утвердження прагнень до європейських цінностей у споконвічно європейській державі. І за цю боротьбу, за нашу з вами свободу й оновлення країни заплачено страшну ціну : своє життя віддали найкращі. І більшість із них – молоді, сильні. Ті, що тільки починали жити.
Мирних протестувальників, які загинули під час акцій протесту (Євромайдану) у грудні 2013 — лютому 2014 року, було названо «Небе́сною со́тнею»…
ПАМ’ЯТІ   100  ГЕРОЇВ МАЙДАНУ
Вірш «Небесна сотня» (Борозна Тетяна, ЗШ І-ІІІ ст.№7)
Ведучий        Із Небесної Сотні почалися вбивства Українського населення у так званий «Мирний час». А сьогоднів зоні АТО, на жаль,  гинуть українські герої,  сотні з них отримали поранення та знаходяться на лікуванні у шпиталях та лікарнях. Ми пишемо пораненим листи, відсилаємо свої малюнки, щоб підтримати їх. Адже усім їм, як ніколи, потрібна увага, добре слово, повага та любов небайдужих людей.
Вірш «Мамо, не плач, я повернусь весною…»
(Скрипніченко Руслана, НВК «ЗШ І-ІІІ ст..№2-ліцей»)
Ведучий        Не діліть, не крайте, – ця мине година,
Бо вона ж одна в нас, бо вона – єдина!
Ми живем для неї, ми її голубим,
Всі, як рідну матір, споконвічно любим!
Подолаєм скруту, заросте руїна,
Буде мир і воля – буде Україна!
Пісня «Україна у нас одна»
(Сагіна Владислава, Гвоздик Олександра, Філіпченкова Аліна, НВК «ЗШ І-ІІІст.№2-ліцей)
Ведучий        Патріот той, хто своє право вимірює своїм обов’язком. Місія свідомого громадянина – патріота – не руйнувати правопорядок, а берегти, правильно й терпляче вдосконалювати його зміст.
Справжній патріот гуманно ставиться до інших народів. Його культура проявляється в повазі інтересів, прав, самобутності людей інших національностей, підтримці їх у боротьбі за свободу і незалежність, терпимості, толерантності, готовності й умінні йти на компроміс з різними етнічними, релігійними групами заради миру в своїй державі й у світі.
            Свідомий патріотизм несумісний з шовінізмом, расизмом, які проявляються у неповазі й ненависті до інших народів і націй, їх культури і прав. Сепаратизм також чужий українському патріоту, бо він завжди дбає про єдність України.  Не будьте байдужими!
ТАНОК АБО ПІСНЯ……
Ведучий        Ми закликаємо вас сьогодні згадати усіх Героїв, які поклали свої голови за наше майбутнє. Хай пам’ять всіх невинно убитих згуртує нас, живих, дасть нам силу та волю, мудрість і наснагу для
На знак вшанування світлої пам’яті тих, хто загинув у боротьбі за створення своєї незалежної держави, увійшовши у безсмертя, схилимо голови і пом’янімо їх хвилиною мовчання
ХВИЛИНА МОВЧАННЯ (пісня «Пливе кача…»)
Пісня «Маки червоні»  (Колектив «Співограй», ЗШ І-ІІІ ст.№1 ім.Т.Шевченка)
Ведучий  Майбутнє не за арміями і війнами, не за капіталами і окупантами.
Майбутнє за тією дівчинкою, що малює квіти з пінки в чашці з кавою просто так, для душі. За тими геймерами, які залишили свої монітори із «Сталкером» і кинулися боронити палаючі барикади. Які, в перевах між боями, читали книжки по філософії і історії мистецтв. І за мамами, які цілують пальчик і співають колискову малюку, і за татами, які приносять пиріжка «від зайчика». Майбутнє за тими, хто має у душі квітку народу свого. Майбутнє за дітьми України.
Пісня «Діти України» (Єременко Аліна, ЗШ І-ІІІ ст..№7)
Ведучий        Наш Фестиваль підійшов до кінця. Панове журі підписують грамоти за номінаціями всім учасникам Фестивалю, а також і керівникам, які виховують майбутніх патріотів нашої держави. Шановні глядачі, для вас майстер-клас від Олександри Колебіденко по збору та розбору автомата. Увага на сцену.
МАЙСТЕР-КЛАС (О.Колебіденко)

Ведучий        До слова запрошується __________________________________, людина, яка все знає про зброю представлену на виставці.

Розповідь про зброю
Ведучий        На сцену для нагородження учасників Фестивалю військово-патріотичної творчості «Хоробрі серця» запрошуються панове журі
Надаємо вам слово.

НАГОРОДЖЕННЯ

Комментариев нет:

Отправить комментарий